Header File

Wednesday Twilight Post-Christmas

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Race 1   (5/02/2014)  Victorian Regional Channels

Updated:  19/03/2014  14:23:31

Division 1 PURHC results Start : 18:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Fin Tim
1 G1 SPIRIT 01:13:48 Dale Robertson 19:24:12
2 G379 BOMBAY SAPPHIRE 01:22:53 Gavin Wright 19:24:34
3 G3902 MIRAGE 01:25:15 Fergus McPherson 19:25:15
4 G5038 CINQUANTE 01:09:13 Iain Murray 19:25:33
5 G5906 GENTLEMENS' RELISH 01:16:53 John Mackay 19:25:58
6 G138 PHOENIX 01:09:12 B & J Carnell 19:26:48
7 G338 CASTILLE 01:16:03 Richard Lowe 19:27:09
8 G9 FRENCH CONNECTION 01:14:49 Brian Marshman 19:27:13
9 G14 SENNA 01:10:50 Chris Manton 19:27:21
10 G351 INSPIRATION 01:25:57 Peter Cameron 19:27:33
11 G5901 SPIRIT OF RANI 01:19:54 Phil Francis 19:27:43
12 G601 FABULOUS ACTION 01:14:41 Jonathan Apted 19:27:48
13 G473 FREESTYLE 1 01:18:56 Paul Anderson 19:28:15
14 G3501 PHANTOM 01:16:24 Robert Sutherland 19:28:44
15 G1111 SIXFOOTSIX LARRIKEN2 01:17:33 Darren Pickering 19:30:32
16 G77 BAD INFLUENCE 01:18:46 Bakker Wolff 19:30:54
17 G388 KAVALA 01:13:18 Dave Ruffin 19:31:17
18 G328 VALIANT 01:18:17 Gerard Obrien 19:31:44
19 G37 SNOWBIRD 01:23:49 Terry Reichl 19:32:19
20 G411 SUELAN 01:23:00 Stuart Pyers 19:32:23
21 G380 MANTA 01:29:21 Hal Braley 19:32:34
22 G99 HAPPY HOUR 01:27:02 Brendon Lee 19:35:13

Division 2 PURHC results Start : 18:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Fin Tim
1 G276 BILLYCART 01:14:56 Jock Forbes 19:28:16
2 G15 MURPHYS LAW 01:19:19 Harry Farnell 19:29:41
3 G312 LUCKY LADY 01:29:54 Ray Goodwin 19:29:54
4 G4550 MUSKET 01:11:11 David Purnell 19:30:24
5 1256 TIME OUT 01:17:47 Lovro Ljubanovic 19:30:52
6 G537 LUPA WYLO 01:21:51 Geoff Sadler 19:31:10
7 G10 BAJARYN 01:18:34 Greg Chalmers 19:31:12
8 1224 THUNDERDOWNUNDER 01:17:00 Lucy Townson 19:31:45
9 G1001 ANDROMEDA 111 01:17:26 Darryl Morrison 19:31:52
10 G92 PANACHE 01:16:50 Michael Melican 19:32:00
11 1218 CATALYST 01:18:58 Cameron Dixon 19:32:13
12 823 BARADINE 01:16:53 Michael Pedri 19:32:22
13 G1125 FLEURIEU WARRIOR 01:12:30 Trevor Brown 19:32:41
14 G79 SEABREEZE 01:15:13 Geoff Newman 19:33:35
15 G133 6 FOOT 10 01:15:04 Geoff Baum 19:34:26
16 G8 EXILE 01:19:43 Leo Gold 19:34:48
17 G21 PATTERNMAKER 01:16:27 Stuart Dickson 19:34:49
18 G63 MARAID 01:17:12 Peter Gillett 19:35:38
19 G122 BANSHEE 01:25:07 Eddie Becker 19:36:08
20 G296 INCH BY INCH 01:31:38 Peter Zwagerman 19:36:09
21 G70 KARMADAZE 01:39:49 Bryan Horniblow 19:48:51

Results by : TopYacht Software

Close Window |  Print This Page

LinkBack : back to Series Index