Header File

Wednesday Twilight

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Race 20   (2/04/2014)  Victorian Regional Channels

Updated:  3/04/2014  06:55:07

Division 1 PURHC results Start : 18:00
Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Skipper Fin Tim Vis
1 G5901 SPIRIT OF RANI 01:01:27 0.869 Phil Francis 19:05:15  
2 G6525 THE USUAL SUSPECTS 01:00:56 0.885 Daryl Speakman 19:06:01  
3 G3 CELESTE 55:17 0.972 Malcolm Eaton 19:06:38  
4 G5906 GENTLEMENS' RELISH 01:00:00 0.912 John Mackay 19:07:09  
5 G1 SPIRIT 59:59 0.917 Dale Robertson 19:07:30  
6 G328 VALIANT 57:52 0.951 Gerard Obrien 19:07:48  
7 G77 BAD INFLUENCE 58:11 0.953 Bakker Wolff 19:08:15  
8 G126 REVERIE 01:03:12 0.889 Ian Hunter 19:08:36 Yes
9 G621 JUNO 58:53 0.948 Kym Murphy 19:08:37  
10 G1111 SIXFOOTSIX LARRIKEN2 59:46 0.937 Darren Pickering 19:08:44  
11 G5038 CINQUANTE 55:06 1.010 Iain Murray 19:08:50  
12 G138 PHOENIX 53:56 1.031 B & J Carnell 19:08:55  
13 G601 FABULOUS ACTION 01:00:37 0.931 Jonathan Apted 19:09:09  
14 G4646R EXTASEA 50:57 1.096 Paul Buchholz 19:09:30  
15 G351 INSPIRATION 01:08:08 0.841 Peter Cameron 19:09:34  
16 G473 FREESTYLE 1 01:04:39 0.891 Paul Anderson 19:10:12  
17 G411 SUELAN 01:05:16 0.896 Stuart Pyers 19:11:13  
18 G9 FRENCH CONNECTION 01:03:57 0.921 Brian Marshman 19:11:46  
19 G3501 PHANTOM 01:04:37 0.914 Robert Sutherland 19:11:55  
20 G37 SNOWBIRD 01:09:02 0.864 Terry Reichl 19:12:25  
21 G338 CASTILLE 01:04:45 0.933 Richard Lowe 19:13:26  
22 G16 BUNDABERG 01:02:12 0.995 John Kint 19:15:01  
23 G380 MANTA 01:13:03 0.853 Hal Braley 19:15:31  
24 G3902 MIRAGE 01:14:25 0.846 Fergus McPherson 19:16:17  
25 G379 BOMBAY SAPPHIRE 01:13:37 0.863 Gavin Wright 19:16:55  
26 G388 KAVALA 01:00:10 1.124 Dave Ruffin 19:20:07  

Division 2 PURHC results Start : 18:00
Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Skipper Fin Tim Vis
1 G312 LUCKY LADY 51:17 0.623 Ray Goodwin 18:51:17  
2 G276 BILLYCART 42:48 0.733 Jock Forbes 18:54:03  
3 G30 MAATSUYKER 47:47 0.698 William Newman 18:55:51 Yes
4 G296 INCH BY INCH 55:14 0.632 Peter Zwagerman 18:56:18  
5 G10 BAJARYN 45:35 0.732 Greg Chalmers 18:56:45  
6 G122 BANSHEE 50:52 0.678 Eddie Becker 18:56:57  
7 NX932 BOTTOM LINE 50:23 0.697 Lynden Haskett 18:58:21  
8 1224 THUNDERDOWNUNDER 48:32 0.720 Lucy Townson 18:58:38  
9 G1001 ANDROMEDA 111 46:59 0.758 Darryl Morrison 19:00:20  
10 G8 EXILE 50:32 0.720 Leo Gold 19:00:38  
11 G537 LUPA WYLO 50:51 0.718 Geoff Sadler 19:00:46  
12 G1125 FLEURIEU WARRIOR 44:26 0.801 Trevor Brown 19:01:06  
13 G133 6 FOOT 10 45:04 0.793 Geoff Baum 19:01:09  
14 G92 PANACHE 50:51 0.730 Michael Melican 19:01:51  
15 G62 5AM 55:04 0.690 Ken Allen 19:02:21  
16 G310 JOAN D'ARC 48:13 0.773 Douglas Gaylard 19:02:46  
17 G79 SEABREEZE 50:07 0.754 Geoff Newman 19:03:09  
18 G4550 MUSKET 46:50 0.805 David Purnell 19:03:47  
19 G507 SAPPHIRE OF LONDON 49:32 0.770 Grant Stquentin 19:03:51 Yes
20 G209 MAVERICK 54:41 0.724 Bill Lodge 19:05:09  
21 G360 ELIXIR 55:39 0.719 Chris Williams 19:05:40  

Results by : TopYacht Software

Close Window |  Print This Page

LinkBack : back to Series Index