Header File

Wednesday Twilight

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Race 17   (12/03/2014)  Victorian Regional Channels

Updated:  19/03/2014  12:08:43

Division 1 PURHC results Start : 18:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Fin Tim Vis
1 G138 PHOENIX 01:07:04 B & J Carnell 19:23:15  
2 G411 SUELAN 01:17:10 Stuart Pyers 19:23:17  
3 AUS5585 LOCAL MOCEAN 01:04:46 Steven Richardson 19:24:06  
4 G621 JUNO 01:12:13 Kym Murphy 19:24:31  
5 G126 REVERIE 01:16:24 Ian Hunter 19:24:40 Yes
6 G3 CELESTE 01:12:02 Malcolm Eaton 19:24:48  
7 G55 FREELOADER 01:15:43 Ian Begley 19:24:51  
8 G3902 MIRAGE 01:22:34 Fergus McPherson 19:25:06  
9 G5038 CINQUANTE 01:09:39 Iain Murray 19:25:08  
10 G328 VALIANT 01:13:51 Gerard Obrien 19:25:13  
11 G9 FRENCH CONNECTION 01:15:14 Brian Marshman 19:25:18  
12 G77 BAD INFLUENCE 01:13:17 Bakker Wolff 19:25:27  
13 G380 MANTA 01:25:35 Hal Braley 19:25:35  
14 G6525 THE USUAL SUSPECTS 01:18:16 Daryl Speakman 19:25:47  
15 G1501 SMOKE ON THE WATER 01:17:55 Andrew Roche 19:26:02  
16 G5901 SPIRIT OF RANI 01:20:31 Phil Francis 19:26:14  
17 G16 BUNDABERG 01:11:27 John Kint 19:26:20  
18 G1111 SIXFOOTSIX LARRIKEN2 01:15:03 Darren Pickering 19:26:38  
19 G1 SPIRIT 01:16:06 Dale Robertson 19:26:47  
20 G473 FREESTYLE 1 01:20:24 Paul Anderson 19:26:54  
21 G601 FABULOUS ACTION 01:16:18 Jonathan Apted 19:27:24  
22 G4646R EXTASEA 01:05:50 Paul Buchholz 19:27:30  
23 G5906 GENTLEMENS' RELISH 01:20:49 John Mackay 19:28:06  
24 G351 INSPIRATION 01:23:58 Peter Cameron 19:28:13  
25 G37 SNOWBIRD 01:22:22 Terry Reichl 19:28:34  
26 G379 BOMBAY SAPPHIRE 01:24:52 Gavin Wright 19:28:57  
27 G388 KAVALA 01:07:30 Dave Ruffin 19:29:01  

Division 2 PURHC results Start : 18:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Fin Tim Vis
1 G312 LUCKY LADY 01:12:11 Ray Goodwin 19:12:11  
2 G70 KARMADAZE 01:03:19 Bryan Horniblow 19:12:42  
3 G10 BAJARYN 01:01:06 Greg Chalmers 19:15:43  
4 G62 5AM 01:04:21 Ken Allen 19:15:44  
5 G276 BILLYCART 01:02:24 Jock Forbes 19:15:55  
6 G1256 TIME OUT 01:03:32 Lovro Ljubanovic 19:17:23  
7 G15 MURPHYS LAW 01:04:28 Harry Farnell 19:17:28  
8 G1125 FLEURIEU WARRIOR 58:17 Trevor Brown 19:17:33  
9 G1001 ANDROMEDA 111 01:01:38 Darryl Morrison 19:18:10  
10 G8 EXILE 01:04:08 Leo Gold 19:18:30  
11 G360 ELIXIR 01:08:19 Chris Williams 19:19:08  
12 G4550 MUSKET 59:06 David Purnell 19:19:21  
13 G310 JOAN D'ARC 01:00:31 Douglas Gaylard 19:19:43  
14 G133 6 FOOT 10 59:35 Geoff Baum 19:19:50  
15 G537 LUPA WYLO 01:06:01 Geoff Sadler 19:19:57  
16 G79 SEABREEZE 01:02:45 Geoff Newman 19:20:21  
17 G296 INCH BY INCH 01:17:23 Peter Zwagerman 19:20:27  
18 823 BARADINE 01:05:10 Michael Pedri 19:20:40  
19 G21 PATTERNMAKER 01:02:57 Stuart Dickson 19:21:30  
20 G122 BANSHEE 01:08:39 Eddie Becker 19:21:39  
21 G92 PANACHE 01:06:03 Michael Melican 19:23:21  

Results by : TopYacht Software

Close Window |  Print This Page

LinkBack : back to Series Index