Header File

Wednesday Twilight

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Race 13   (12/02/2014)  Victorian Regional Channels

Updated:  12/02/2014  21:12:33

Division 1 PURHC results Start : 18:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Fin Tim
1 G388 KAVALA 01:02:46 Dave Ruffin 19:17:51
2 G77 BAD INFLUENCE 01:09:15 Bakker Wolff 19:18:37
3 G3902 MIRAGE 01:18:47 Fergus McPherson 19:18:47
4 G3 CELESTE 01:07:11 Malcolm Eaton 19:19:09
5 G328 VALIANT 01:08:54 Gerard Obrien 19:19:19
5 G1111 SIXFOOTSIX LARRIKEN2 01:08:58 Darren Pickering 19:19:19
7 G4646R EXTASEA 59:48 Paul Buchholz 19:19:24
8 G5038 CINQUANTE 01:04:46 Iain Murray 19:19:44
9 G621 JUNO 01:08:34 Kym Murphy 19:20:20
10 G138 PHOENIX 01:04:37 B & J Carnell 19:20:28
11 G37 SNOWBIRD 01:15:19 Terry Reichl 19:20:45
12 G3501 PHANTOM 01:10:33 Robert Sutherland 19:20:46
13 G601 FABULOUS ACTION 01:10:15 Jonathan Apted 19:21:29
14 G411 SUELAN 01:15:28 Stuart Pyers 19:21:46
15 G5906 GENTLEMENS' RELISH 01:14:01 John Mackay 19:21:51
16 G1501 SMOKE ON THE WATER 01:14:12 Andrew Roche 19:22:02
17 G473 FREESTYLE 1 01:14:50 Paul Anderson 19:22:13
18 G380 MANTA 01:22:10 Hal Braley 19:22:27
19 G1 SPIRIT 01:11:02 Dale Robertson 19:22:32
20 G9 FRENCH CONNECTION 01:11:56 Brian Marshman 19:22:37
21 G338 CASTILLE 01:13:13 Richard Lowe 19:22:39
22 G55 FREELOADER 01:14:47 Ian Begley 19:23:52
23 G5901 SPIRIT OF RANI 01:17:55 Phil Francis 19:23:59
24 G6525 THE USUAL SUSPECTS 01:16:58 Daryl Speakman 19:25:01
25 G379 BOMBAY SAPPHIRE 01:22:42 Gavin Wright 19:25:13
26 G99 HAPPY HOUR 01:20:46 Brendon Lee 19:25:33
27 G351 INSPIRATION 01:26:01 Peter Cameron 19:26:07

Division 2 PURHC results Start : 18:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Fin Tim
1 G1001 ANDROMEDA 111 54:41 Darryl Morrison 19:07:10
2 G133 6 FOOT 10 51:25 Geoff Baum 19:07:58
3 G10 BAJARYN 57:17 Greg Chalmers 19:08:17
4 G296 INCH BY INCH 01:07:11 Peter Zwagerman 19:09:06
5 G1256 TIME OUT 58:04 Lovro Ljubanovic 19:09:31
6 G63 MARAID 54:13 Peter Gillett 19:09:38
7 G163 DRY REACH 58:16 Dale Laurie 19:09:53
8 G92 PANACHE 56:54 Michael Melican 19:10:03
9 G21 PATTERNMAKER 54:42 Stuart Dickson 19:10:11
10 G4550 MUSKET 52:59 David Purnell 19:10:25
11 823 BARADINE 57:32 Michael Pedri 19:10:51
12 1224 THUNDERDOWNUNDER 58:13 Lucy Townson 19:11:02
13 G79 SEABREEZE 56:03 Geoff Newman 19:11:51
14 G1125 FLEURIEU WARRIOR 54:53 Trevor Brown 19:12:40
15 G310 JOAN D'ARC 55:34 Douglas Gaylard 19:12:47
16 G122 BANSHEE 01:08:16 Eddie Becker 19:16:22
17 G312 LUCKY LADY 01:21:02 Ray Goodwin 19:21:02
18 G276 BILLYCART 01:08:42 Jock Forbes 19:22:55
19 G537 LUPA WYLO 01:29:04 Geoff Sadler 19:36:52
DNF G15 MURPHYS LAW   Harry Farnell  

Results by : TopYacht Software

Close Window |  Print This Page

LinkBack : back to Series Index