Header File

Wednesday Twilight

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Victorian Regional Channels

Updated:  29/10/2013  21:03:24

Division 1 Start Offset Times for Race 4 on 30/10/2013 Start : 18:00
BOAT SAIL NO Bt Strt SKIPPER
MIRAGE G3902 18:00 Fergus McPherson
MANTA G380 18:01 Hal Braley
PANACEA G550 18:03 Daniel Field
CHIP G707 18:04 Gary Sheard
FREESTYLE 1 G473 18:04 Paul Anderson
HAPPY HOUR G99 18:04 Brendon Lee
INSPIRATION G351 18:05 Peter Cameron
BOMBAY SAPPHIRE G379 18:06 Gavin Wright
SNOWBIRD G37 18:06 Terry Reichl
THE USUAL SUSPECTS G6525 18:06 Daryl Speakman
SPIRIT OF RANI G5901 18:07 Phil Francis
PARIS G52 18:08 Ian Robottom
REVERIE G126 18:08 Ian Hunter
FREELOADER G55 18:09 Ian Begley
GENTLEMENS' RELISH G5906 18:09 John Mackay
SMOKE ON THE WATER G1501 18:10 Andrew Roche
SPIRIT G1 18:10 Dale Robertson
FRENCH CONNECTION G9 18:10 Brian Marshman
FABULOUS ACTION G601 18:10 Jonathan Apted
VALIANT G328 18:11 Gerard Obrien
BAD INFLUENCE G77 18:11 Bakker Wolff
CASTILLE G338 18:11 Richard Lowe
BOUNDARY RIDER G434 18:11 Kim Clarke
PHANTOM G3501 18:12 Robert Sutherland
SIXFOOTSIX LARRIKEN2 G1111 18:12 Darren Pickering
VIVACITE G5 18:12 C Roger McLennan
ANACONDA AUSTRALIA G52354 18:13 Frant Bucek
CELESTE G3 18:14 Malcolm Eaton
FUZZY LOGIC G69 18:15 Stephen Dawes
JUNO G621 18:16 Kym Murphy
AKATEA NZL8710 18:16 Ian Holten
BUNDABERG G16 18:16 John Kint
CINQUANTE G5038 18:16 Ian Murray
SENNA G14 18:16 Chris Manton
PHOENIX G138 18:17 B & J Carnell
KAVALA G388 18:19 Dave Ruffin
LOCAL MOCEAN AUS5585 18:20 Steven Richardson
EXTASEA G4646R 18:21 Paul Buchholz

Division 2 Start Offset Times for Race 4 on 30/10/2013 Start : 18:00
BOAT SAIL NO Bt Strt SKIPPER
INCH BY INCH G296 18:00 Peter Zwagerman
LUCKY LADY G312 18:00 Ray Goodwin
LUPA WYLO G537 18:04 Geoff Sadler
DYNAMICS G7193 18:05 Dennis Hill
BANSHEE G122 18:07 Eddie Becker
KARMADAZE G70 18:07 Bryan Horniblow
CARDINAL PUFF G23 18:08 Thomas Chittenden
ELIXIR G360 18:08 Chris Williams
PANACHE G92 18:09 Michael Melican
MURPHYS LAW G15 18:09 Harry Farnell
DRY REACH G163 18:09 Dale Laurie
BOTTOM LINE NX932 18:09 Lynden Haskett
BARADINE 823 18:10 Michael Pedri
EXILE G8 18:10 Leo Gold
5AM G62 18:10 Ken Allen
SEABREEZE G79 18:10 Geoff Newman
MAVERICK G209 18:10 Bill Lodge
BAJARYN G10 18:11 Greg Chalmers
ALCYON G505 18:11 David Pollitt
THUNDERDOWNUNDER 1224 18:12 Lucy Townson
HOOK G38 18:12 Tim Norris
TIME OUT G1256 18:12 Lovro Ljubanovic
CATALYST 1218 18:12 Cameron Dixon
ANDROMEDA 111 G1001 18:12 Darryl Morrison
BILLYCART G276 18:14 Jock Forbes
PATTERNMAKER G21 18:14 Stuart Dickson
DUCO MAGIC BLING G94 18:15 Paul Gunner
JOAN D'ARC G310 18:15 Douglas Gaylard
MARAID G63 18:15 Peter Gillett
MUSKET G4550 18:16 David Purnell
6 FOOT 10 G133 18:16 Geoff Baum
URGENCE G78 18:16 John Stickland
FLEURIEU WARRIOR G1125 18:17 Trevor Brown
4WINDS MARINE RACING G5352 18:23 Stirling Parker

Results by : TopYacht Software

Print This Page



LinkBack : back to Series Index