Header File

Wednesday Twilight

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Race 4   (30/10/2013)  Victorian Regional Channels

Updated:  7/11/2013  13:17:00

Division 1 PURHC results Start : 18:00
Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Skipper Vis
1 G473 FREESTYLE 1 01:12:44 0.830 Paul Anderson  
2 G99 HAPPY HOUR 01:12:43 0.834 Brendon Lee  
3 G3902 MIRAGE 01:17:29 0.785 Fergus McPherson  
4 G550 PANACEA 01:14:42 0.820 Daniel Field  
5 G126 REVERIE 01:10:41 0.875 Ian Hunter Yes
6 G388 KAVALA 01:00:18 1.043 Dave Ruffin  
7 G9 FRENCH CONNECTION 01:09:08 0.907 Brian Marshman  
8 G328 VALIANT 01:08:51 0.913 Gerard Obrien  
9 G5906 GENTLEMENS' RELISH 01:10:17 0.895 John Mackay  
10 G380 MANTA 01:18:28 0.800 Hal Braley  
11 G138 PHOENIX 01:03:12 1.010 B & J Carnell  
12 G601 FABULOUS ACTION 01:10:02 0.908 Jonathan Apted  
13 G3 CELESTE 01:06:33 0.965 Malcolm Eaton  
14 G37 SNOWBIRD 01:14:33 0.854 Terry Reichl  
15 G1111 SIXFOOTSIX LARRIKEN2 01:09:03 0.931 Darren Pickering  
16 G16 BUNDABERG 01:04:45 1.000 John Kint  
17 G3501 PHANTOM 01:09:23 0.928 Robert Sutherland  
18 G52354 ANACONDA AUSTRALIA 01:08:20 0.945 Frant Bucek  
19 G5038 CINQUANTE 01:04:52 1.002 Ian Murray  
20 G434 BOUNDARY RIDER 01:10:35 0.920 Kim Clarke  
21 G707 CHIP 01:17:52 0.828 Gary Sheard  
22 AUS5585 LOCAL MOCEAN 01:01:35 1.077 Steven Richardson  
23 G5901 SPIRIT OF RANI 01:15:07 0.865 Phil Francis  
24 G1 SPIRIT 01:12:23 0.905 Dale Robertson  
25 G77 BAD INFLUENCE 01:11:47 0.919 Bakker Wolff  
26 G351 INSPIRATION 01:18:08 0.840 Peter Cameron  
27 G55 FREELOADER 01:15:16 0.890 Ian Begley  
28 G52 PARIS 01:16:32 0.875 Ian Robottom  
29 G379 BOMBAY SAPPHIRE 01:26:13 0.851 Gavin Wright  

Division 2 PURHC results Start : 18:00
Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Skipper Vis
1 G537 LUPA WYLO 01:03:30 0.655 Geoff Sadler  
2 G296 INCH BY INCH 01:11:43 0.621 Peter Zwagerman  
3 G79 SEABREEZE 01:01:44 0.720 Geoff Newman  
4 G163 DRY REACH 01:03:16 0.710 Dale Laurie  
5 G312 LUCKY LADY 01:13:21 0.622 Ray Goodwin  
6 G8 EXILE 01:03:17 0.720 Leo Gold  
7 G94 DUCO MAGIC BLING 59:11 0.770 Paul Gunner  
8 G92 PANACHE 01:04:47 0.708 Michael Melican  
9 G10 BAJARYN 01:03:36 0.727 Greg Chalmers  
10 G310 JOAN D'ARC 59:27 0.780 Douglas Gaylard  
11 G133 6 FOOT 10 58:41 0.794 Geoff Baum  
12 G63 MARAID 01:00:00 0.781 Peter Gillett  
13 G62 5AM 01:05:53 0.720 Ken Allen  
14 1224 THUNDERDOWNUNDER 01:04:47 0.735 Lucy Townson  
15 NX932 BOTTOM LINE 01:07:08 0.710 Lynden Haskett  
16 823 BARADINE 01:06:36 0.717 Michael Pedri  
17 G1125 FLEURIEU WARRIOR 59:37 0.809 Trevor Brown  
18 G1001 ANDROMEDA 111 01:05:25 0.744 Darryl Morrison  
19 G1256 TIME OUT 01:06:25 0.735 Lovro Ljubanovic  
20 1218 CATALYST 01:06:14 0.738 Cameron Dixon  
21 G360 ELIXIR 01:10:08 0.697 Chris Williams  
22 G15 MURPHYS LAW 01:09:15 0.710 Harry Farnell  
23 G276 BILLYCART 01:05:04 0.759 Jock Forbes  
24 G122 BANSHEE 01:13:26 0.685 Eddie Becker  
25 G23 CARDINAL PUFF 01:13:01 0.690 Thomas Chittenden  
26 G4550 MUSKET 01:07:10 0.783 David Purnell  
DNF G505 ALCYON   0.730 David Pollitt  

Results by : TopYacht Software

Close Window |  Print This Page

LinkBack : back to Series Index