REFRESH or RELOAD each time you view race results!

The Royal Geelong Yacht Club with

Regional Channels Authority Regional Channels Authority

Sponsoring the

Wednesday Twilight Races,

With Results by
TopYacht Software

Sailed on 17/10/2012
Mariner Boating Holidays
Division 1 PURHC results Start : 18:00
Place Sail No Boat Name AHC Skipper Elapsd BCH Fin Tim
1 AUS5585 LOCALMOCEAN 1.038 Steven Richardson 01:25:12 1.109 19:43:20
2 G328 VALIANT 0.875 Gerard Obrien 01:41:33 0.931 19:49:06
3 G1111 SIXFOOTSIX LARRIKEN2 0.896 Darren Pickering 01:42:41 0.920 19:51:48
4 G601 FABULOUS ACTION 0.915 Jonathan Apted 01:42:41 0.920 19:53:11
5 G5038 CINQUANTE 1.016 Iain Murray 01:37:45 0.967 19:54:39
6 G3 CELESTE 0.957 Malcolm Eaton 01:42:02 0.926 19:55:21
7 G473 FREESTYLE 1 0.819 Paul Anderson 01:55:23 0.819 19:58:19
8 G1 SPIRIT 0.895 Dale Robertson 01:50:19 0.857 19:59:22
9 G6525 THE USUAL SUSPECTS 0.835 Daryl Speakman 01:55:18 0.820 19:59:37
10 G5901 SPIRIT OF RANI 0.881 Ian Robottom 01:51:39 0.846 19:59:39
11 G9 FRENCH CONNECTION 0.912 Brian Marshman 01:49:34 0.862 19:59:51
DNC AUS7151 OPTIMUM 0.965 Steve Williamson      
DNC G60 THE BOOKIE 0.824 John Garner      
DNC G126 REVERIE 0.848 Ian Hunter      
DNC G621 JUNO 0.890 Kym Murphy      
DNC G1501 SMOKE ON THE WATER 0.831 Andrew Roche      
DNC G5352 4WINDS MARINE RACING 0.881 Stirling Parker      
DNC G4646R EXTASEA 1.104 Paul Buchholz      
DNF G338 CASTILLE 0.898 Richard Lowe      
DNF G351 INSPIRATION 0.790 Peter Cameron      
DNF G37 SNOWBIRD 0.829 Terry Reichl      
DNF G14 SENNA 1.030 Brendan Garner      
DNF G16 BUNDABERG 1.027 John Kint      
DNF G77 BAD INFLUENCE 0.907 Bakker Wolff      
DNF G99 HAPPY HOUR 0.845 Brendon Lee      
DNF G136 ELESSAR 0.840 Rob Richardson      
DNF G379 BOMBAY SAPPHIRE 0.790 Gavin Wright      
DNF G901 BARLOVENTO 0.827 Chris McLean      
DNF G2377 OCEAN ROAD 0.843 Russell Gray      
DNF G3501 PHANTOM 0.934 Robert Sutherland      
DNF G3902 MIRAGE 0.850 Fergus McPherson      

Division 2 PURHC results Start : 18:00
Place Sail No Boat Name AHC Skipper Elapsd BCH Fin Tim
1 G1259 WEREWOLF 0.706 Fraser Rudland 01:28:39 0.759 19:39:23
2 G5906 GENTLEMENS' RELISH 0.790 John Mackay 01:24:05 0.800 19:41:39
3 G10 BAJARYN 0.687 Greg Chalmers 01:32:58 0.724 19:41:55
4 G1256 TIME OUT 0.682 Lovro Ljubanovic 01:34:12 0.714 19:42:40
5 G276 BILLYCART 0.741 Jock Forbes 01:29:28 0.752 19:43:14
6 G1125 FLEURIEU WARRIOR 0.756 Trevor Brown 01:28:25 0.761 19:43:24
7 G310 JOAN D'ARC 0.743 Douglas Gaylard 01:31:10 0.738 19:45:06
8 5877 HYDRO THERAPY 0.759 Mike Trickey 01:30:55 0.740 19:46:08
9 G1001 ANDROMEDA 111 0.736 Darryl Morrison 01:33:30 0.720 19:46:51
10 G260 ELEGANCE 0.689 Adam Cartwright 01:38:25 0.684 19:47:34
11 G8 EXILE 0.691 Leo Gold 01:41:17 0.664 19:50:37
12 296 INCH BY INCH 0.605 Peter Zwagerman 01:51:13 0.605 19:51:13
13 G224 CHAMPION 0.673 Steve Williams 01:43:55 0.647 19:51:30
14 G507 SAPPHIRE 0.743 Grant Stquentin 01:38:01 0.686 19:51:57
15 G92 PANACHE 0.757 Michael Melican 01:38:21 0.684 19:53:25
16 G94 DUCO MAGIC BLING 0.790 Paul Gunner 01:39:49 0.674 19:57:23
DNC 30 MAATSUYKER   William Newman      
DNC 823 BARADINE 0.695 Mick Pedri      
DNC 1218 CATALYST 0.681 Shannon Dixon      
DNC G15 MURPHYS LAW 0.689 Harry Farnell      
DNC G38 HOOK 0.750 Tim Norris      
DNC G63 MARAID 0.742 Peter Gillett      
DNC G70 KARMADAZE 0.680 Bryan Horniblow      
DNC G78 URGENCE 0.733 John Stickland      
DNC G209 MAVERICK 0.691 Bill Lodge      
DNC G222 BRAVEHEART 0.700 Jack Engwerda      
DNC G550 PANACEA 0.785 Daniel Field      
DSQ G133 6 FOOT 10 0.765 Geoff Baum      
DNF G62 FIVE AM 0.850 Ken Allen      
DNF G333 BLUE NOTE 0.727 Damien Charlton      
DNF G74 KURANA 0.650 Rex Prosser      
DNF G21 PATTERNMAKER 0.787 Stuart Dickson      
DNF G360 ELIXIR 0.740 Chris Williams      
DNF G4550 MUSKET 0.749 David Purnell      

Division 3 PURHC results Start : 17:55
Place Sail No Boat Name AHC Skipper Elapsd BCH Fin Tim
DNF G388 KAVALA 1.030 Dave Ruffin      

Issue date: 27/11/2012 at 22:49:50

© Copyright Royal Geelong Yacht Club. All rights reserved.