REFRESH or RELOAD each time you view race results!

The Royal Geelong Yacht Club with

Regional Channels Authority Regional Channels Authority

Sponsoring the

Wednesday Twilight Races,

With Results by
TopYacht Software

Sailed on 2/11/2011
Keep Clear of Big Ship.gif
Division 1 PURHC results Start : 18:00
Place Sail No Boat Name AHC Skipper Elapsd Fin Tim
1 G351 INSPIRATION 0.801 Peter Cameron 01:21:45 19:25:45
2 G12 GREAT OCEAN 0.763 Tony Hobba 01:25:47 19:25:47
3 G2377 OCEAN ROAD 0.859 Russell Gray 01:17:49 19:25:49
4 G5038 CINQUANTE 0.973 Ian Murray 01:09:53 19:25:53
5 G5 VIVACITE 0.922 Roger McLennan 01:13:13 19:26:13
6 G328 VALIANT 0.873 Gerard O\'Brien 01:17:55 19:26:55
7 G1 SPIRIT 0.867 Dale Robertson 01:17:59 19:26:59
8 G77 BAD INFLUENCE 0.866 Bakker Wolff 01:18:12 19:27:12
9 G5901 SPIRIT OF RANI 0.853 Ian Robottom 01:19:26 19:27:26
10 G2002 LEETO 0.856 Kevin Bell 01:19:45 19:27:45
11 G37 SNOWBIRD 0.812 Terry Reichl 01:23:04 19:28:04
12 G5906 GENTLEMENS' RELISH 0.839 John Mackay 01:21:21 19:28:21
13 G99 HAPPY HOUR 0.813 Brendon Lee 01:23:53 19:28:53
14 G601 FABULOUS ACTION 0.865 Jonathan Apted 01:20:05 19:29:05
15 G16 BUNDABERG 0.921 John Kint 01:16:23 19:29:23
16 G9 FRENCH CONNECTION 0.890 Brian Marshman 01:18:47 19:29:47
16 G6 BLUE EAGLE 0.774 Tom Woodlock 01:30:35 19:31:35
18 8118 CITY LIMITS 0.837 Richard Ince 01:24:55 19:31:55
19 G3 GOMEZ 0.869 Malcolm Eaton 01:23:24 19:32:24
20 G60 THE BOOKIE 0.846 John Garner 01:25:46 19:32:46
21 G515 SAVANT 0.889 Francis Swain 01:29:35 19:40:35

Division 2 PURHC results Start : 18:00
Place Sail No Boat Name AHC Skipper Elapsd Fin Tim
1 G92 PANACHE 0.715 Daryl Speakman 01:01:00 19:17:00
2 G1259 WEREWOLF 0.704 Fraser Rudland 01:03:51 19:18:51
3 G312 LUCKY LADY 0.610 Ray Goodwin 01:15:50 19:21:50
4 G276 BILLYCART 0.723 Jock Forbes 01:04:59 19:21:59
5 G133 6 FOOT 10 0.740 Geoff Baum 01:04:10 19:22:10
6 G222 BRAVEHEART 0.705 Jack Engwerda 01:07:39 19:22:39
7 1218 CATALYST 0.672 Shannon Dixon 01:11:06 19:23:06
8 G34 LIQUID ASSET 0.748 Paul Smedley 01:05:48 19:24:48
9 G63 MARAID 0.682 Peter Gillett 01:11:55 19:24:55
10 G1125 FLEURIEU WARRIOR 0.747 Trevor Brown 01:06:06 19:25:06
11 G27 WINDSWEPT 0.778 Ray Orr 01:04:20 19:25:20
12 G507 SAPPHIRE 0.710 Grant Stquentin 01:09:25 19:25:25
13 G310 JOAN D'ARC 0.732 Douglas Gaylard 01:07:31 19:25:31
14 5877 HYDRO THERAPY 0.746 Mike Trickey 01:06:33 19:25:33
15 G122 BANSHEE 0.693 Eddie Becker 01:11:35 19:25:35
16 823 BARADINE 0.685 Mick Pedri 01:11:40 19:25:40
17 G224 CHAMPION 0.616 Steve Williams 01:18:51 19:25:51
18 G30 MAATSUYKER 0.652 William Newman 01:16:01 19:26:01
19 G505 ALCYON 0.573 David Pollitt 01:24:31 19:26:31
20 G537 LUPA WYLO 0.654 Fabrizio Tassalini 01:17:08 19:28:08
21 G260 ELEGANCE 0.737 Adam Cartwright 01:11:08 19:29:08
22 296 INCH BY INCH 0.561 Peter Zwagerman 01:30:45 19:30:45

Issue date: 2/11/2011 at 19:51:30

© Copyright Royal Geelong Yacht Club. All rights reserved.