REFRESH or RELOAD each time you view race results!

The Royal Geelong Yacht Club with

Regional Channels Authority Regional Channels Authority

Sponsoring the

Wednesday Twilight Races,

With Results by
TopYacht Software

Sailed on 9/03/2011
Keep Clear of Big Ship.gif
Division 1 PURHC results Start : 18:00:00
Place Sail No Boat Name AHC Skipper Fin Tim Elapsd
1 G351 INSPIRATION 0.816 Peter Cameron 19:13:49 01:12:21
2 G5038 CINQUANTE 0.963 Iain Murray 19:14:56 01:02:14
3 G105 MCKENZIE COMPOSITES 0.951 Tony McKenzie 19:17:53 01:05:58
4 G621 JUNO 0.942 Brian Williamson 19:18:10 01:06:52
4 G9 FRENCH CONNECTION 0.921 Brian Marshman 19:18:14 01:08:23
6 G434 BOUNDARY RIDER 0.930 Kim Clarke 19:18:31 01:08:02
7 G98 LADY BAY 0.835 David Radbourn 19:19:12 01:16:03
8 G328 VALIANT 0.926 Gerard O'Brien 19:19:13 01:09:01
9 G77 BAD INFLUENCE 0.913 Bakker Wolff 19:19:24 01:10:07
10 G99 HAPPY HOUR 0.862 Brendon Lee 19:19:42 01:14:18
11 8118 CITY LIMITS 0.868 Richard Ince 19:20:20 01:14:27
12 G411 SUELAN 0.883 Stuart Pyers 19:20:35 01:13:32
13 G37 SNOWBIRD 0.848 Terry Reichl 19:21:03 01:16:48
14 G601 FABULOUS ACTION 0.905 Jonathan Apted 19:21:11 01:12:29
15 G5901 SPIRIT OF RANI 0.908 Ian Robottom 19:21:12 01:12:17
16 G4646R EXTASEA 1.142 Paul Buchholz 19:21:21 58:53
17 G1111 SIXFOOTSIX LARRIKEN2 0.919 Darren Pickering 19:21:30 01:11:47
18 G3 GOMEZ 0.890 Malcolm Eaton 19:21:36 01:14:01
19 G2002 LEETO 0.914 Kevin Bell 19:21:51 01:12:30
20 G2377 OCEAN ROAD 0.900 Russell Gray 19:22:24 01:14:04
21 G4100 MOCEAN 1.057 Jarrod Wallis 19:23:08 01:04:54

Division 2 PURHC results Start : 18:00:00
Place Sail No Boat Name AHC Skipper Fin Tim Elapsd
1 G239 TARA 0.673 Graeme Walker 19:10:25 01:01:17
2 G133 6 FOOT 10 0.769 Geoff Baum 19:10:50 53:28
3 1218 CATALYST 0.708 Shannon Dixon 19:10:51 58:27
4 G74 KURANA 0.591 Rex Prosser 19:11:45 01:11:45
5 G79 SEABREEZE 0.699 Geoff Newman 19:12:25 01:00:50
6 G333 BLUE NOTE 0.725 Damien Charlton 19:12:28 58:36
7 G537 LUPA WYLO 0.708 Fabrizio Tassalim 19:12:40 01:00:16
8 G325 FRENCH KISS 0.720 Greg Donald 19:12:49 59:23
9 G312 LUCKY LADY 0.624 Ray Goodwin 19:12:50 01:08:52
10 G92 PANACHE 0.768 Daryl Speakman 19:13:08 55:51
11 G122 BANSHEE 0.725 Eddie Becker 19:13:31 59:39
12 G1256 TIME OUT 0.711 Lovro Ljubanovic 19:14:06 01:01:27
13 G70 KARMADAZE 0.649 Bryan Horniblow 19:14:10 01:07:28
14 G1665 MIZAN 0.754 Christopher McLean 19:14:18 58:05
15 G1259 WEREWOLF 0.739 Fraser Rudland 19:14:33 59:32
16 G5096 WIND CHARMER 0.698 Adam Cartwright 19:15:36 01:04:06
17 5877 HYDRO THERAPY 0.764 Mike Trickey 19:15:43 58:44
18 G1125 FLEURIEU WARRIOR 0.800 Trevor Brown 19:16:18 56:42
19 G276 BILLYCART 0.815 Jock Forbes 19:16:25 55:48
20 G224 CHAMPION 0.650 Steve Williams 19:16:45 01:09:57
21 G785 SITARA 0.631 Rob Richardson 19:17:47 01:13:02
22 G505 ALCYON 0.633 David Pollitt 19:18:09 01:13:10
23 G34 LIQUID ASSET 0.815 Paul Smedley 19:18:59 58:22
24 296 INCH BY INCH 0.680 Peter Zwagerman 19:29:29 01:19:40

Issue date: 9/03/2011 at 19:31:00

© Copyright Royal Geelong Yacht Club. All rights reserved.