REFRESH or RELOAD each time you view race results!

The Royal Geelong Yacht Club with

Regional Channels Authority Regional Channels Authority

Sponsoring the

Wednesday Twilight Races,

With Results by
TopYacht Software

Sailed on 17/11/2010
Keep Clear of Big Ship.gif
Division 1 PurHC results Start : 18:00:00
Place Sail No Boat Name Skipper Fin Tim Elapsd
1 G2377 OCEAN ROAD R Gray 19:14:12 01:09:12
2 G9 FRENCH CONNECTION B Marshman 19:14:23 01:06:23
3 G99 HAPPY HOUR B Lee 19:14:48 01:11:48
4 G601 FABULOUS ACTION J Apted 19:16:15 01:11:15
5 G16 BUNDABERG J Kint 19:16:49 01:03:49
6 G77 BAD INFLUENCE B Wolff 19:16:54 01:07:54
6 G105 MCKENZIE COMPOSITES T McKenzie 19:17:01 01:07:01
8 G4646R EXTASEA P Buchholz 19:17:09 58:09
9 G4100 MOCEAN J Wallis 19:17:24 01:02:24
10 G5038 CINQUANTE I Murray 19:17:26 01:03:26
11 G1111 LARRIKEN 2 D Pickering 19:17:30 01:10:30
12 G328 VALIANT G O'Brien 19:17:53 01:09:53
13 8118 CITY LIMITS R Ince 19:18:05 01:13:05
14 G3902 MIRAGE F McPherson 19:18:17 01:18:17
15 G55 FREELOADER I Begley 19:18:50 01:12:50
16 G12 GREAT OCEAN T Hobba 19:18:59 01:13:59
17 G126 REVERIE R Syndicate 19:19:34 01:13:34
18 G37 SNOWBIRD T Reichl 19:19:58 01:16:58
19 G60 THE BOOKIE J Garner 19:20:01 01:17:01
20 G351 INSPIRATION P Cameron 19:20:11 01:18:11
21 G1 SPIRIT D Robertson 19:20:34 01:12:34
22 G98 LADY BAY D Radbourn 19:20:36 01:19:36
23 G5901 SPIRIT OF RANI I Robottom 19:21:18 01:13:18
24 G6 BLUE EAGLE T Woodlock 19:22:04 01:21:04
25 G707 CHIP G Sheard 19:23:32 01:19:32

Division 2 PurHC results Start : 18:00:00
Place Sail No Boat Name Skipper Fin Tim Elapsd
1 G1665 MIZAN C McLean 19:03:37 49:37
2 G507 SAPPHIRE G Stquentin 19:04:45 47:45
3 G505 ALCYON D Pollitt 19:04:47 54:47
4 G63 MARAID P Gillett 19:05:09 50:09
5 5877 HYDRO THERAPY M Trickey 19:05:14 46:14
6 G15 MURPHYS LAW H Farnell 19:05:31 51:31
7 G38 HOOK T Norris 19:06:09 50:09
8 G241 TIERCEL D Morrison 19:06:26 49:26
9 1218 CATALYST S Dixon 19:06:42 51:42
10 G34 LIQUID ASSET P Smedley 19:07:01 47:01
11 G133 6 FOOT 10 G Baum 19:07:22 48:22
12 G122 BANSHEE E Becker 19:07:30 52:30
13 G79 SEABREEZE G Newman 19:07:41 50:41
14 G1125 FLEURIEU WARRIOR T Brown 19:08:03 48:03
15 G92 PANACHE D Speakman 19:08:59 49:59
16 G1259 WEREWOLF F Rudland 19:09:04 51:04
17 G27 WINDSWEPT R Orr 19:09:13 46:13
17 G1256 TIME OUT L Ljubanovic 19:09:19 52:19
19 G333 BLUE NOTE D Charlton 19:09:21 52:21
20 G70 KARMADAZE B Horniblow 19:09:31 01:02:31
21 G80 REVOLUTION P Stephens 19:09:52 50:52
22 G276 BILLYCART J Forbes 19:10:31 48:31
23 G681 NEREUS J Fox 19:11:36 55:36
24 G325 FRENCH KISS G Donald 19:12:25 55:25
25 G785 SITARA R Richardson 19:14:14 58:14
26 G5096 WIND CHARMER A Cartwright 19:19:53 01:03:53

Issue date: 17/11/2010 at 19:28:45

© Copyright Royal Geelong Yacht Club. All rights reserved.