Wednesday Twilight Race Entrants for 27/10/2010

Generated on 24/10/2010 at 10:08:19 PM
Division 1 Start Offset Times for Race 3 on 27/10/2010 Start : 18:00:00
BOAT SAIL NO Time HC SKIPPER
BALTIC G120 0:00 Peter Bone
BLUE EAGLE G6 0:00 Tom Woodlock
INSPIRATION G351 1:00 Peter Cameron
MIRAGE G3902 1:00 Fergus McPherson
4WINDS MARINE RACING G5352 1:00 Stirling Parker
SNOWBIRD G37 2:00 Terry Reichl
GREAT OCEAN G12 2:00 Tony Hobba
HAPPY HOUR G99 3:00 Brendon Lee
THE BOOKIE G60 3:00 John Garner
LADY BAY G98 3:00 David Radbourn
CHIP G707 4:00 Gary Sheard
CITY LIMITS 8118 5:00 Richard Ince
OCEAN ROAD G2377 5:00 Russell Gray
FABULOUS ACTION G601 5:00 Jonathan Apted
SPIRIT OF RANI G5901 5:00 Ian Robottom
REVERIE G126 6:00 Reverie Syndicate
CORAMANDEL G5 6:00 Roger McLennan
FREELOADER G55 6:00 Ian Begley
LEETO H2002 7:00 Kevin Bell
FRENCH CONNECTION G9 8:00 Brian Marshman
SPIRIT G1 8:00 Dale Robertson
BAD INFLUENCE G77 8:00 Bakker Wolff
VALIANT G328 8:00 Gerard O'Brien
LARRIKEN 2 G1111 8:00 Darren Pickering
VICSAIL GEELONG G3 8:00 Malcolm Eaton
PEREGRINE G154 9:00 Barry Walker
JUNO G621 9:00 Brian Williamson
MCKENZIE COMPOSITES G105 9:00 Tony McKenzie
BOUNDARY RIDER G434 9:00 Ian Steel
BUNDABERG G16 12:00 John Kint
OCEAN SKINS G421 12:00 Tony Fowler
CINQUANTE G5038 14:00 Ian Murray
MOCEAN G4100 15:00 Jarrod Wallis
EXTASEA G4646R 19:00 Paul Buchholz

Division 2 Start Offset Times for Race 3 on 27/10/2010 Start : 18:00:00
BOAT SAIL NO Time HC SKIPPER
KURANA G74 0:00 Rex Prosser
LUCKY LADY G312 5:00 Ray Goodwin
ALCYON G505 6:00 David Pollitt
KARMADAZE G70 7:00 Bryan Horniblow
BRAVEHEART G222 10:00 Jack Engwerda
CHAMPION G224 12:00 Steve Williams
MIZAN G1665 12:00 Christopher McLean
CATALYST 1218 12:00 Shannon Dixon
MURPHYS LAW G15 15:00 Harry Farnell
URGENCE G78 15:00 John Stickland
REVOLUTION G80 15:00 Peter Stephens
SEABREEZE G79 15:00 Geoff Newman
MARAID G63 16:00 Peter Gillett
CITATION G700 16:00 James Payne
SHINING STAR G5913 16:00 Michael Burton
NEREUS G681 16:00 Julian Fox
BARADINE 823 17:00 Mick Pedri
HOOK G38 17:00 Tim Norris
BANSHEE G122 17:00 Eddie Becker
SAPPHIRE G507 17:00 Grant Stquentin
SITARA G785 17:00 Rob Richardson
WIND CHARMER G5096 17:00 Adam Cartwright
MAVERICK G209 17:00 Bill Lodge
TIME OUT G1256 17:00 Lovro Ljubanovic
SEA WHISTLER G94 17:00 Paul Gunner
KAOS 119 18:00 Peter Symons
LEAGUE OF GENTLEMEN G131 18:00 Barry Holloway
FRENCH KISS G325 18:00 Greg Donald
WEREWOLF G1259 19:00 Fraser Rudland
FLEURIEU WARRIOR G1125 19:00 Trevor Brown
BLUE NOTE G333 20:00 Damien Charlton
6 FOOT 10 G133 20:00 Geoff Baum
LIQUID ASSET G34 20:00 Paul Smedley
BILLYCART G276 20:00 Jock Forbes
HYDRO THERAPY 5877 20:00 Mike Trickey
PANACHE G92 21:00 Daryl Speakman
WINDSWEPT G27 24:00 Ray Orr

© Copyright Royal Geelong Yacht Club. All rights reserved.