Wednesday Twilight Race Entrants for 10/13/2010

Generated on 10/12/2010 at 9:31:11 PM
Division 1 Start Offset Times for Race 1 on 10/13/2010 Start : 18:00:00
BOAT SAIL NO Time HC SKIPPER
BLUE EAGLE G6 0:00 Tom Woodlock
BALTIC G120 0:00 Peter Bone
HAPPY HOUR G99 1:00 Brendon Lee
MIRAGE G3902 1:00 Fergus McPherson
4WINDS MARINE RACING G5352 1:00 Stirling Parker
SNOWBIRD G37 2:00 Terry Reichl
INSPIRATION G351 2:00 Peter Cameron
OCEAN ROAD G2377 2:00 Russell Gray
GREAT OCEAN G12 3:00 Tony Hobba
THE BOOKIE G60 3:00 John Garner
LADY BAY G98 4:00 David Radbourn
BAD INFLUENCE G77 5:00 Bakker Wolff
LEETO H2002 5:00 Kevin Bell
REVERIE G126 6:00 Reverie Syndicate
CORAMANDEL G5 6:00 Roger McLennan
SPIRIT OF RANI G5901 6:00 Ian Robottom
FABULOUS ACTION G601 6:00 Jonathan Apted
LARRIKEN 2 G1111 6:00 Darren Pickering
FREELOADER G55 6:00 Ian Begley
VALIANT G328 8:00 Gerard O'Brien
SPIRIT G1 8:00 Dale Robertson
VICSAIL GEELONG G3 8:00 Malcolm Eaton
FRENCH CONNECTION G9 9:00 Brian Marshman
PEREGRINE G154 9:00 Barry Walker
CINQUANTE G5038 13:00 Ian Murray
BUNDABERG G16 13:00 John Kint
MOCEAN G4100 15:00 Jarrod Wallis
EXTASEA G4646R 18:00 Paul Buchholz

Division 2 Start Offset Times for Race 1 on 10/13/2010 Start : 18:00:00
BOAT SAIL NO Time HC SKIPPER
KURANA G74 0:00 Rex Prosser
LUCKY LADY G312 5:00 Ray Goodwin
ALCYON G505 8:00 David Pollitt
KARMADAZE G70 8:00 Bryan Horniblow
BRAVEHEART G222 10:00 Jack Engwerda
MIZAN G1665 12:00 Christopher McLean
CHAMPION G224 12:00 Steve Williams
MURPHYS LAW G15 13:00 Harry Farnell
BANSHEE G122 14:00 Eddie Becker
TIME OUT G1256 15:00 Lovro Ljubanovic
SEABREEZE G79 15:00 Geoff Newman
URGENCE G78 15:00 John Stickland
REVOLUTION G80 15:00 Peter Stephens
NEREUS G681 16:00 Julian Fox
SHINING STAR G5913 16:00 Michael Burton
BARADINE 823 17:00 Mick Pedri
HOOK G38 17:00 Tim Norris
WIND CHARMER G5096 17:00 Adam Cartwright
MARAID G63 17:00 Peter Gillett
KAOS 119 18:00 Peter Symons
LEAGUE OF GENTLEMEN G131 18:00 Barry Holloway
CIATATION G700 18:00 James Payne
HYDRO THERAPY 5877 18:00 Mike Trickey
SEA WHISTLER G94 18:00 Paul Gunner
SITARA G785 18:00 Rob Richardson
WEREWOLF G1259 19:00 Fraser Rudland
BILLYCART G276 20:00 Jock Forbes
LIQUID ASSET G34 20:00 Paul Smedley
6 FOOT 10 G133 20:00 Geoff Baum
FLEURIEU WARRIOR G1125 20:00 Trevor Brown
BLUE NOTE G333 21:00 Damien Charlton
PANACHE G92 21:00 Daryl Speakman
WINDSWEPT G27 23:00 Ray Orr

© Copyright Royal Geelong Yacht Club. All rights reserved.